Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 1 stycznia 2015

Ostroszowice, groźba wybuchu gazu

W pierwszy dzień nowego roku  około godziny 18:20  stanowisko dyżurnego PSP w Dzierżoniowie zostało zalarmowane o ostrym zapachu gazu w budynku wielorodzinnym w Ostroszowicach przy ulicy Bielawskiej 44.

 Natychmiast zostały zadysponowane trzy jednostki PSP z Dzierżoniowa i jedna jednoska OSP z Ostroszowic. Strażacy ochotnicy byli na miejscu pierwsi, razem z ekipą pogotowia gazowego z Dzierżoniowa.

 Pogotowie gazowe odcieło dopływ gazu na zaworze głównym i przystąpiło do zbadania miejsca wycieku oraz stężenia gazu. Stwerdziwszy że jest poniżej stanu możliwości wybuchu nie nastąpiła potrzeba ewakuacji mieszkańców.


 Pogotowie gazowe wskazało również miejsca wycieku gazu na nowej instalacji gazowej w miejscach łączenia na odcinku między licznikami a zaworem głównym. Dlatego instalacja gazowa została odłączona przy zaworze głównym i zaślepiona.
Po około 30 minutach steżenie gazu w budynku ustąpiło. Informacji udzielił; dowódca akcji asp. szt. Wojciech Iwachów.

Więcej zdjęć  na dz-ow.pl