Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.poniedziałek, 11 maja 2015

Dzierżoniów, wpadnięcie do rzeki

W niedzielę 10 maja 2015 roku, ok. godz. 21:00, do rzeki Piława w Dzierżoniowie wpadł  człowiek. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Żeromskiego  w bliskim sąsiedztwie młyna a 100 metrów od  skrzyżowania  z ulicą Batalionów Chłopskich. 
Na strażaków z PSP w Dzierżoniowie i z OSP zawsze śpieszą z pomocą. 

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy PSP z Dzierżoniowa, karetka pogotowia i patrol policji. Na szczęście w rzece był niski poziom wody i strażacy przy pomocy specjalistycznych noszy, szybko wydobyli poszkodowanego na brzeg.
Po udzieleniu pomocy medycznej, poszkodowany został zabrany do dzierżoniowskiego szpitala w celu dalszych specjalistycznych badań. Prawdopodobną przyczyną upadku było zasłabnięcie lub nieuwaga, ponieważ barierka w tym miejscu bardzo niska.  Jak zeznali świadkowie mężczyzna w rzece mógł przebywać nawet cztery godziny, bezskutecznie próbując wyjść na wysoki pionowy brzeg.