Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 24 grudnia 2014

Pan Janek wyniósł dziecko z płonącego mieszkania.


23 grudnia kilkanaście minut po 19 godzinie, Państwowa Straż Pożarna w Dzierżoniowie otrzymała informacje, że w  Bielawie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wolności 69a pali się mieszkanie. Dyżurny zadysponował  trzy wozy gaśnicze w tym drabinę. Wysłany został również wóz  jednostki OSP z Bielawy.

"Po przyjeździe okazało się, że doszło do zapalenia sprzętów znajdujących się przy oknie mieszkania znajdującego się na piętrze. Nasze działania polegały na dogaszeniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu budynku, przewietrzeniu pomieszczeń. Straty są stosunkowo niewielkie a mieszkanie wymaga przynajmniej odmalowania", powiedział TVSleza; mł. ognomistrz. Paweł Matuszewski.
Pan Janek obserwuje działania strażaków.
 Z informacji świadków wynika że ogień w oknie zauważyła sąsiadka z sąsiedniego domu, która do palącego mieszkania, natychmiast wysłała  męża. Pan Janek tak jak stał w laczkach i podkoszulce pobiegł, bo wiedział  że w palącym mieszkaniu znajdowała się lokatorka z dzieckiem. W chwilę później wyniósł dziecko poza budynek i oddał pod opiekę sąsiadek. Przy wypadku oprócz PSP z Dzierżoniowa i OSP Bielawy uczestniczyły;  policja i karetka pogotowia ratunkowego, która dziecko z mamą  po wstępnych oględzinach chciała zabrać do szpitala. Mama odmuwiła pomocy szpitalnej ale dziecko z osobą towarzyszącą zostało odwiezione do szpitala. Straż i Policja  przystąpiła do do działań wyjasniających przyczynę powstania ognia,  od zbadania lokatorki mieszkania alkomatem na zawartoć alkocholu.  Z nieoficjalnych informacji wynika że miała 1,5 promila. 
Więcej zdjęć;  www.dz-ow.pl