Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 30 listopada 2014

Walor - 2014, Dzierżoniów

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, po raz szósty zorganizował "DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD PLASTYKI NIEPROFESJONALNEJ - WALOR 2014". Jest to otwarty konkurs - prezentacja twórczości mieszkańców Dolnego Śląska, a w tym roku pojawiły się również prace artystów z Czech. Polega to na tym że twórcy do określonego dnia (w tym roku) 30 października 2014 przesyłali swoje prace malarskie(do 5 sztuk) w różnorodnej technice. Następnie komisja  dzieli prace  na kategorie , oraz ocenia i przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach .


 W tym roku 146 twórców  przysłało 640 prac, podzielonych na 3 kategorie, w których jury przyznawało nagrody i wyróżnienia;
1. Malarstwo
Adam Pędziwol -I nagroda,
Maria Anna Sanocka -I nagroda,
Katarzyna Śrutwa - I nagroda,
Barbara Lange - I nagroda,
Jan Zięba - II nagroda,
Jerzy Dominik Szczesiak - II nagroda,
Lucyna Skórska - II nagroda,
Marian Wiekiera - II nagroda,
Kazimiera Dymek - II nagroda,
Izabela Bartosińska - III nagroda,
Dorota Cieśla - III nagroda,
Bogumiła  Wiernicka - wyróżnienie,
Izabela Zatchiej - wyróżnienie,
Marek Cieśla - wyróżnienie,
Dariusz Sosnowski - wyróżnienie,
Maria Tarnawska - wyróżnienie,
Jadwiga Żelaszkiewicz - wyróżnienie,
Jadwiga Czyżewska - wyróżnienie,
Maria Surma - wyróżnienie,
2. Rysunek
Zuzanna Sitarz - I nagroda,
Katarzyna Stępień - II nagroda,
Bożena Rączka - II nagroda,
Konrad Buss - II nagroda,
Krystyna Kowalska - III nagroda,
Dagmara Hudecko - wyróżnienie,
3. Grafika
Izabela Szadurska - I nagroda,
Michał Stawicki - II nagroda.


W tym roku DOK,  wystawę pokonkursową zorganizował 29 listopada 2014 r. O godzinie 15 00 w kinie "Zbyszek" rozpoczęła się pierwsza część przeglądu od ogłoszenia zwycięzców i wyróżnionych.

Następnie wszyscy udali się do ,,Galerii napiętrze", gdzie były wystawione prace. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali starannie wydany katalog z wystawy w którym umieszczono po jednej z prac każdego uczestnika.

Na zakończenie spotania organizatorzy zaprosili uczestników na ciepły posiłek z deserem do kawiarnii, gdzie w luźnej atmosferze były omawiane  doświadczenia w tworzeniu prac oraz dalsze plany na przyszłość. Trzeba zaznaczyć że po prezentacji wystawy w Dzierżoniowie cała wystawa będzie wystawiana w Czechach.
Więcej zdjęć w galerii >TUTAJ<