Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 28 września 2012

Pożar hali przemysłowej dawnego Bieltexu w Bielawie.


Do pożaru doszło 28 września 2012 roku około godziny 14.00.  W budynku znajdowała się słoma która służyła do produkcji pelet .

Pożar gasiło blisko 30 zastępów straży pożarnej. Były to jednostki straży pożarnej są z Dzierżoniowa, Bielawy, Piskorzowa, Niemczy, Piławy Dolnej, Roztocznika, Wałbrzycha, Wrocławia, Kłodzka i Świdnicy.
Pożar prawdopodobnie był spowodowany zaprószeniem  ognia podczas prac dekarskich na dachu budynku. Pożar z godziny 17 można zobaczyć na  naszym filmie;

Bielawa, 28 września 2012 r. Pożar dawnej hali Bieltexu w widoku z podejścia na Łysą Górę.

Gdy wydawało się że pożar jest opanowany, około godziny 20 wybuchł ze zdwojoną siłą . Doszło do ewakuacji pobliskiego biurowca.

  Dzisiaj w niedzielę 30 września 2012 roku, nadal cztery sekcje straży pożarnej dogaszają halę.

Więcej informacji i  zdjęć z akcji gaszenia pożaru na Dolny Śląsk; Tutaj. 


Więcej informacji; Doba