Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 6 października 2015

Dzierżoniów, 75 rocznica BITWY O ANGLIĘ

W 75 rocznicę "Battle of Britan" Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie, 30 września zaprezentowało wystawę  historyczno - okolicznościową.  Tomasz Ligęza przedstawił wykład na temat udziału Polaków w bitwie o Anglię.


W bardzo ciekawy sposób ukazał nieznane fakty dotyczące bitwy jak i poszczególnych bohaterów.  Mało znanym faktem było również że udział polskich lotników w walkach nad Anglią nie był prezentem danym nam przez sprzymierzonych. Za samoloty, silniki, paliwo, światło, wyposażenie, mundury, wszelkie usługi itp musieliśmy zapłacić.  Szczegółowe wyliczenia znajdziemy na wystawie. Zdecydowana większość prezentowanych eksponatów pochodzi z prywatnej kolekcji  prelegenta.
Wystawę można obejrzeć w godzinach otwarcia muzeum: wtorek, czwartek, piątek i niedziela w godzinach 9:00 – 16:00. W każdą niedzielę wstęp na wystawy jest bezpłatny.