Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.



niedziela, 1 grudnia 2013

Dzierżoniów, Rękodzieło 2013

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, po raz siódmy zorganizował "Dolnośląski Przegląd Twórczości - Rękodzieło Ludowe i Artystyczne". Jest to otwarty konkurs - prezentacja twórczości mieszkańców Dolnego Śląska. Polega to na tym że twórcy do określonego dnia (w tym roku) 31 października 2013 przesyłali swoje prace (5 sztuk) w różnorodnej technice. Następnie komisja  dzieli prace  na kategorie , oraz ocenia i przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach . W tym roku 116 twórców  przysłało 900 prac, podzielonych na 9 kategorii.
DOK Dzierżoniów na chwilę przed otwarciem "Rękodzieła"
Przed ogłoszeniem wyników.
  W tym roku DOK,  "Rękodzieło",  wystawę pokonkursową zorganizował 30 listopada 2013 r.
O godzinie 15 00 w kinie "Zbyszek" rozpoczęła się pierwsza część przeglądu od ogłoszenia zwycięzców i wyróżnionych w 9 kategoriach, takich jak; haft, koronka, tkactwo, rzeźba, wycinanka, plastyka obrzędowa, recykling, quilling, aplikacje i malowanie na jedwabiu.
Wręczanie nagród i wyróżnień.
Następnie odbyła  się na drugą część "Rękodzieła" w nowym skrzydle DOK-u, gdzie były wystawione prace,  biorące udział w przeglądzie. Oczywiście każdy z uczestników przed wejściem do galerii otrzymał katalog z pracami wszystkich twórców, jak i indywidualne podziękowania.
Strona tytułowa katalogu.
Wśród twórców większość to mieszkańcy Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc ale rozpoznałem grupy z Ząbkowic, Sobótki, Rogowa Sobóckiego.
Otwarcie wystawy pokonkursowej.



Irena Bogucka - Węgiel, I  nagroda za rzeźbę "Kariatydy" wykonaną szydełkiem. Fragment rzeźby w tle.

Haft, najliczniejsza kategoria. 
Haft.
Misternie wykonana mysz z papieru Jadwigi Wiewióry. 

Inne dzieła w kategorii recykling wykonane z papieru.








Licznie reprezentowana na przeglądzie była rzeźba.

Spis wszystkich twórców, zaczerpnięty z katalogu. 

Niebieskie torby  to znak że ci twórcy zostali nagrodzeni.
Widoczny tłok troszkę przeszkadzał w dokładnym obejrzeniu wystawionych prac, dlatego DOK zaprasza do ponownego odwiedzenia placówki.Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2014 r. Gdzie na spokojnie można ocenić kunszt prac.
Rękodzieło odbywa się cyklicznie co dwa lata, na przemian z konkursem "Walor".

Dlatego dyrekcja DOK-u, już zaprasza malarzy, grafików i fotografów na następny konkurs jesienią 2014 roku.

Więcej zdjęć które; tutaj 

Foto reportaż na portalu Dolny-Śląsk


Więcej na temat konkursu na stronie organizatora; tutaj.